İnstagramda Beğeni Alarak Fenomen Olabilir Miyim?

İnstagramda Beğeni Alarak Fenomen Olabilir Miyim?

İnstagramda Beğeni Alarak Fenomen Olabilir Miyim? belkide son zamanların en çok sorulan sorusu, eğer sizde merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte hayatımıza birçok sosyal medya uygulaması dahil olmuştur. Bu uygulamaların oluşturulma amacı elbette olumlu sonuçlar elde etmektir. Bu yüzden bu sosyal medya araçlarının kullanım alanları ihtiyaca göre değişim göstermektedir. Özellikle sosyal medya insanların kendi geçim kaynağı haline gelmiştir. Sosyal medya üzerinden kazancın hem çok olması hem de daha kolay olmasından dolayı birçok insan bu yola başvuruyor.

Bu yüzden en çok sorulan soruya bizler de cevap vermekteyiz. İnstagramda beğeni alarak fenomen olabilir miyim, gibi birçok soru bulunuyor. Bunlardan birisi de beğeni üzerinden fenomen olunup olunmayacağı sorusudur. Elbette beğeni alarak fenomen olabilmek mümkündür. Çünkü çok beğeni çok fazla takipçi demektir. Zaten birçok markanın iş birliği yaptığı ve para kazandırdığı fenomenlerin beğeni sayısı ve takipçi sayısı oldukça fazladır.

 

İnstagramda Beğeni Almak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

İnstagramda beğeni alarak fenomen olabilmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Fenomen olabilmek için bu adımları dikkatlice takip etmemiz gerekir. Bu noktaları şöyle sıralayabiliriz;

  • Öncelikle hangi alanda içerik üretileceğine karar verilmelidir. Yani bu alanlar; yemek, komedi veya giyim üzerine olabilir. Bu tamamen kişinin hangi yönde yeteneğinin var olduğuna bağlıdır.
  • İçerik üretilecek alan için özel olarak instagramda bir hesap açılmalıdır. Hesap açıldıktan sonra dikkat çekecek bir profil ismi seçilmelidir.
  • Hesap kurulduktan sonra profil kısmında hesap içeriği hakkında kısa bilgiler yerleştirmek daha doğru olabilir.
  • Sonrasında ise yavaş yavaş kendi içeriklerinizi üretmek gerekiyor. Bu içerikleri stori, post veya reels şeklinde oluşturulabilir.
  • İçerikler belirli aralıklarla ve aktif olarak üretilmelidir. Çünkü içerik üretimi yaparken araya uzun süre koymak takipçi kaybına ve beğeni düşüşüne neden olunabilir.
  • Burada en çok dikkat edilmesi gereken kısım ise kullanıcıların hangi saatlerde daha aktif olduklarını belirlemektir. Bu sayede atılacak içeriğin daha fazla beğeni alması kolaylaşır.
  • İnstagramda beğeni alarak fenomen olmak için beğenilerin artışı çok önemli rol oynar. Yani kişiler paylaşımlarınızı beğendikçe diğer kullanıcıların akışına paylaşımlar düşmektedir. Böylece sayfaya daha çok kullanıcı girebilmektedir.

Eğer bu adımlar dikkatli bir şekilde takip edilirse instagramda beğeni alarak fenomen olabilmek daha mümkündür. Çünkü bu tekniklerin dikkate alınması durumunda hesap yavaş yavaş büyümektedir. Bu sayede daha fazla insana ulaşmak mümkün olmaktadır.

İnstagramda Ne Kadar Beğeni Alarak Fenomen Olunur?

İnstagramda beğeni alarak fenomen olmak için elbette beğeni sayısı önemli bir yere sahiptir. Çünkü ne kadar beğeni varsa o kadar takip anlamına gelmektedir. Bu yüzden beğeni sayısı ne kadar yüksek ise fenomen olma ihtimali de o kadar yüksektir.

Beğeni sayıları hesabın ilk kullanıldığı zaman elbette çok yüksek rakamlardan bahsedemeyiz. Ancak bu zamanlar artık gösterecek bir durumdur. Hesabın beğeni sayısı ile takipçi sayısı da doğru orantılı diyemeyiz. Çünkü her zaman beğeniler takip sayısından daha azdır. Bunun sebebi ise tüm takipçilerin aktif olmayışıdır. Çünkü sizler paylaşım yaptığınızda gönderiler kullanıcıların akışına düşmeyebilir. Bu da her takipçinin paylaşımı görmesine engel olan bir durum haline gelmektedir.

İnstagramda beğeni alarak fenomen olmayı etkileyen bir diğer faktör ise gönderilerin gerçekten beğenilip beğenilmediğidir. Çünkü kimi zaman bazı paylaşımlar çok beğenilirken bazıları da yetersiz görülebilir. Bu da beğeni sayıları çok etkilemektedir. Bundan dolayı ne kadar beğeni alarak fenomen olunacağına net bir şekilde cevap veremeyiz. Çünkü Instagram da beğenileri etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Mesela çok takipçi olmasına rağmen çok beğeni almayan hesaplarda bulunmaktadır. Bu yüzden beğeni sayısından önce takipçilerin aktif bir şekilde sizi takip etmesi en önemli noktalardan birisidir.

İnstagram Fenomenleri Beğeni Alarak Ne Kadar Kazanabilir?

İnstagramda beğeni alarak fenomen olan kişiler hakkında en çok merak edilen sorulardan birisi ise ne kadar kazandıkları sorusudur. Burada şunu diyebiliriz ki her fenomenin kendine özel olarak belirlediği fiyat kriterleri vardır. Ancak bundan önce fenomenler ile iş birliği içerisinde olan markaların beğeni sayısına ve takipçi sayısına göre bir fiyat öne sürmektedirler. Yalnız bundan önce fenomen ve marka arasında çeşitli anlaşmalar yapılmaktadır.

Bu antlaşmalar sayesinde fenomenin istediği fiyat gözden geçirilir ve ona göre bir fiyat verilir. Ancak şunu belirtmek gerekir ki genellikle fenomenin istediği fiyat kabul olarak görülür. Bu yüzden burada ne bir şekilde fiyatlandırma söz konusu değildir. Net bir şey söylenirse bu yanlış yönlendirme içerisine girmektedir. Çünkü instagramda beğeni alarak fenomen olanların çoğu kendi fiyat listesini oluşturmuştur. Ancak şunu demek gerekiyor ki fenomenler oldukça yüksek rakamlar kazanmaktadırlar.

İnstagram İş Birlikleri Nasıl Yapılır?

İş birlikleri genellikle bir ürün veya bir mekan üzerinden yapılırlar. Markalar genellikle takipçi ve beğeni sayısı yüksek fenomenler ile iş birliği yapmaktadırlar. Burada önemli bir diğer nokta ise markalar tanıtacakları ürüne uygun fenomen seçtikleridir. Çünkü instagramda beğeni alarak fenomen olan çoğu kişinin kendine göre bir yeteneği ve bir kitlesi var. Bu kitlenin de ne istediğini bilmek ve ona göre hareket etmek gerekiyor.

Bundan dolayıdır ki çoğu marka tanıtacağı ürüne veya diğer şeylere en uygun fenomeni aramaktadır. Mesela yemek hesabı bulunan fenomenlerin sık sık tencere veya bıçak reklamı yaptıklarını görebilirsiniz. Çünkü yemek yapan biri daha çok kendi alanındaki şeyleri tanıtmaktır. Bu da aslında reklamların daha güvenilir görünmesine yardımcı olmaktadır.

İnstagramda En Çok Hangi Tür Hesaplar Beğeni Alır?

İnstagramda beğeni alarak fenomen olan hesapları gözlemlediğimizde birçok alanda fenomen olan hesapları varlığını görebiliriz. Son zamanlarda ise en çok popüler olan ve beğeni alan hesaplar yemek, giyim ve komedi hesapları olmuşlardır. Çünkü bu üç alan da çok eğlenceli ve çok takipçi çeken alanlardır.

Özellikle instagramda beğeni alarak fenomen olan hesapların çoğunlukla moda konusunda içerikler ürettiğini görebiliriz. Çünkü Instagram hem bir satış platformu hem de modaya yön veren platformlar arasındadır diyebiliriz. Çoğunlukla instagram butiklerine sık sık karşılaştığımız zamanlar olabiliyor. Bunun yanında yemek tarifleri veren hesapların çok yer aldığınız görebiliriz. Bu hesaplar genellikle günlük tarifler paylaşarak takipçilerinin canlı kalmalarını ve yemek hakkında bilgiler almalarını sağlamaktadır.

Instagram’da Ne Kadar Sürede Fenomen Olunur?

İnstagramda beğeni alarak fenomenolmak için ne kadar süre gerektiğini söylemek için birçok yanıt mevcuttur. Çünkü eğer gündemi takip edersek herkesin farklı şekilde ünlü olduğunu görebiliriz. Çoğu fenomenin kendine has özellikleri ve yeteneklerinden dolayı ünlü olduğunu görebiliriz. Elbette bu yeteneği nasıl kullanıldığı da çok büyük etkendir. Bu fenomenlerin ani bir şekilde hayatımıza girdikleri de olabiliyor. Çünkü tek bir video veya post ile gündem olup fenomen olabilen çok insan görebilirsiniz. Bundan dolayı belli bir süre vermek doğru değildir.

Kimi insan yıllarca emek vererek fenomen olabilirken bazıları tek bir video veya bir fotoğraf ile fenomen olabilir. Bu tamamen şans işidir. Aynı zaman bu kitleyi tanıma işidir diyebiliriz. Kitleyi tanıdığınız halde onlara hitap eden içerikler üretip ünlü de olunabilir.

Geri